Duminică, 25 Februarie 2018 17:46

Pentru ziua de luni, 26 februarie 2018, cursurile se vor desfășura după programul normal

Banner-cursuri-luni--februarie

În contextul în care Primăria Generală a Capitalei a decis închiderea şcolilor în perioada 26-27 februarie, ca urmare a avertizării meteorologice de cod portocaliu de viscol şi ninsori, conducerea Universităţii Politehnica din Bucureşti (UPB) a hotărât desfășurarea unui program normal pentru cursurile universitare.

Astfel, studenţii celor 15 facultăţi ale UPB îşi vor continua activitatea educaţională conform orarului universitar stabilit deja, orice posibilă modificare a acestuia urmând să fie anunţată ulterior la nivel instituţional.

Precizarea este dată în contextul în care în presă ar fi apărut informaţii conform cărora luni studenţii UPB nu ar face cursuri din cauza condiţiilor meteo nefavorabile.