Vineri, 23 Februarie 2018 16:23

Erasmus Open Doors (EOD) la Universitatea Politehnica din București

Erasmus_Plus_2018_-_V2

Agenția Națională pentru Programe Comunitare în Domeniul Educației și Formării Profesionale (ANPCDEFP), împreună cu birourile Erasmus+ din universităţile participante la program şi reţeaua promotorilor Erasmus+ vor organiza, în data de 1 martie 2018, evenimentul Erasmus Open Doors (EOD).

Biroul Erasmus al Univeristăţii Politehnica din Bucureşti va organiza o sesiune specială în spiritul acestei zile, pe 1 martie 2018, ora 12:00, în Amfiteatrul ”Radu Voinea” AN010 (Clădirea Rectorat UPB).

Programul va include o prezentare a programului Erasmus şi prezentări ale foştilor bursieri Erasmus.

EOD este un eveniment ce promovează oportunităţile de studiu şi practică pentru studenţi în cadrul programului european Erasmus+ şi se adresează în primul rând viitorilor studenţi Erasmus+. Aceştia vor avea oportunitatea de a se întâlni cu foşti studenţi Erasmus, cu reprezentanţi ai universităţilor, ai reţelei de promotori Erasmus+ şi ai ANPCDEFP. De asemenea, în cadrul evenimentului studenţii vor afla cum îi poate ajuta experienţa studiului sau practicii într-o altă ţară la momentul angajării.

AFIS EVENIMENT

Mai multe informaţii se pot găsi pe pagina evenimentului - http://www.erasmusplus.ro/evenimente-det/vrs/IDev/934